Verslag Randori toernooi Drachten

Voor die mensen die niet weten wat randori is: het is een oefengevecht, zowel alleen staand als op de grond als staand beginnen en dan doorgaan op de grond. Op de training vaak of staand (randori tachi waza) of op de grond (randori ne waza). Het gaat hierbij om het strijden tegen elkaar, niet zozeer om het winnen/verliezen, maar om het twee minuten strijden tegen elkaar.

Nu had de JBN-Noord Nederland in Drachten een randori toernooi georganiseerd. Het was even wennen voor iedereen, de scheidsrechters, de mensen achter de tafel en ook voor de judoka’s.

Maar wat een mooi concept! Lekker twee minuten knokken onder leiding van een scheidsrechter. En dan later horen wie de winnaar is. Prachtig. Link Feenstra en Jonathan Kemper deden voor onze vereniging mee. Mooi om te zien dat ze -in het begin- nog niet helemaal konden meedoen om de prijzen. Later in de reeks wedstrijden zag ik dat ze steeds beter bleven staan, en zelfs een worpje durfden te doen.

Johan

Delen ? Ja, graag !